C1608X7R1C333M
C1608X7R1C333M C1608X7R1C333M - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1608X7R1C333M
C1608X7R1C333M - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1608X7R1C333M In Stock
SeriesC
Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance0.033μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay