NLC565050T-3R9K-PF
NLC565050T-3R9K-PF NLC565050T-3R9K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLC565050T-3R9K-PF
NLC565050T-3R9K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLC565050T-3R9K-PF In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLC
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.05A
Package-Case2220 (5650 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.197" (5.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency3.9μH
DC resistance (DCR)90 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor10 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency32MHz
Frequency-Test7.96MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay