HLD15ZEB
HLD15ZEB HLD15ZEB - Brand New Bel Power Solutions DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
HLD15ZEB
HLD15ZEB - Brand New Bel Power Solutions DC-DC Converters
Manufacturer Part No: HLD15ZEB In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerBel Power Solutions
Product CategoryDC DC Converters
SeriesHLD
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Package-Case10-DIP Module, 1/2 Brick
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Size-Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs2 Outputs
Current-Output-Max15A, 15A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max72V
Voltage-Isolation1.5kV (1500V)
Voltage-Output-13.3V
Voltage-Output-21.8V
Voltage-Output-3-
Efficiency0.83
Power-Watts-Manufacture-Series60W
DESCRIPTION
FEATURES
• Single-board, multi-layer design
• Planar magnetics
• Fully automated - minimal ‘touch time’
• Two independently regulated outputs
• Can start into high capacitive load
• Low profile
• Standard half-brick size and pinout
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay