ERB1885C2E390JDX5D
ERB1885C2E390JDX5D ERB1885C2E390JDX5D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
ERB1885C2E390JDX5D
ERB1885C2E390JDX5D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: ERB1885C2E390JDX5D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesERB
Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance39pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated250V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.90mm)
Features
● Compact size, light weight
● High reliability
Applications
● General purpose rectifier applications
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay