25CTQ045S
25CTQ045S 25CTQ045S - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
25CTQ045S
25CTQ045S - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: 25CTQ045S In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Part-StatusObsolete
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max45V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode15A
Voltage-Forward-Vf-Max-If560mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr1.75mA @ 45V
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseTO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier-Device-PackageD2PAK
Base-Part-Number25CTQ045
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay