VI30100S-E3/4W
Get Quote
Buy Now
VI30100S-E3/4W
VI30100S-E3/4W - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: VI30100S-E3/4W In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesTMBS®
ProductSchottky Rectifiers
PackagingTube
Unit-Weight0.050795 oz
Mounting-StyleThrough Hole
TradenameTMBS
Package-CaseTO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
TechnologySi
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-262AA
ConfigurationSingle Dual Anode
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr1mA @ 100V
Voltage-Forward-Vf-Max-If910mV @ 30A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100V
Current-Average-Rectified-Io30A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 40 C
Vf-Forward-Voltage0.91 V
Ir-Reverse-Current1000 uA
If-Forward-Current30 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage100 V
Ifsm-Forward-Surge-Current250 A
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay