167105J63C-F
167105J63C-F 167105J63C-F - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
167105J63C-F
167105J63C-F - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: 167105J63C-F In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
Series167
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.295" (7.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.433" (11.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC40V
Voltage-Rating-DC63V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay