947C271K122CCMS
947C271K122CCMS 947C271K122CCMS - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
947C271K122CCMS
947C271K122CCMS - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: 947C271K122CCMS In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
Series947C
PackagingBulk
Package-CaseRadial, Can
Capacitance270μF
TerminationScrew Terminals
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeChassis, Stud Mount
FeaturesLong Life, Low ESR
Size-Dimension3.543" Dia (90.00mm)
ApplicationsDC Link, DC Filtering
Tolerance±10%
Lead-Spacing1.772" (45.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance4.4 mOhm
Height-Seated-Max5.787" (147.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC230V
Voltage-Rating-DC1200V (1.2kV)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay