BYC15X-600,127
BYC15X-600,127 BYC15X-600,127 - Brand New NXP Semiconductors Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
BYC15X-600,127
BYC15X-600,127 - Brand New NXP Semiconductors Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BYC15X-600,127 In Stock
PackagingTube
Package-CaseTO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220F
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr200μA @ 600V
Voltage-Forward-Vf-Max-If2.9V @ 15A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max500V
Current-Average-Rectified-Io15A
Reverse-Recovery-Time-trr55ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
DESCRIPTION
FEATURES
  • Low Reverse Recovery Current
  • Ultra-Fast Switching
  • Low Switching Loss In Associated MOSFET
  • Low Thermal Resistance
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay