V12PM12-M3/86A
Get Quote
Buy Now
V12PM12-M3/86A
V12PM12-M3/86A - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: V12PM12-M3/86A In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-CaseTO-277, 3-PowerDFN
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTO-277A (SMPC)
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr500μA @ 120V
Voltage-Forward-Vf-Max-If800mV @ 12A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max120V
Current-Average-Rectified-Io12A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay