ECJ-ZEC1E060D
ECJ-ZEC1E060D ECJ-ZEC1E060D - Brand New PANASONIC Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECJ-ZEC1E060D
ECJ-ZEC1E060D - Brand New PANASONIC Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: ECJ-ZEC1E060D In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesECJ
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance6pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±0.5pF
Temperature-CoefficientC0H
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Description
The EN2390QI is a Power System on a Chip (PowerSoC) DC-DC converter. It integrates MOSFET switches, small-signal control circuits, compensation and an integrated inductor in an advanced 11x10x3mm QFN module. It offers high efficiency, excellent line and load regulation over temperature.
All Enpirion products are RoHS compliant and lead free manufacturing environment compatible.
Features
• Integrated Inductor, MOSFETS, Controller
• Total Solution Size Estimate: 235mm2
• Wide Input Voltage Range: 4.5V – 14V
• 2% VOUT Accuracy (Over Line/Load/Temperature)
• Frequency Synchronization (External Clock)
• Output Enable Pin and Power OK Signal
• Programmable Soft-Start Time
• Under Voltage Lockout Protection (UVLO)
• Programmable Over Current Protection
• Thermal Shutdown and Short Circuit Protection
• RoHS compliant, MSL level 3, 260oC reflow
Applications
• Space Constrained Applications
• Distributed Power Architectures
• Output Voltage Ripple Sensitive Applications
• Beat Frequency Sensitive Applications
• Servers, Embedded Computing Systems,
LAN/SAN Adapter Cards, RAID Storage Systems,
Industrial Automation, Test and Measurement,
and Telecommunications
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay