ASEK2-32.768KHZ-LRT
ASEK2-32.768KHZ-LRT ASEK2-32.768KHZ-LRT - Brand New ABRACON Oscillators
Get Quote
Buy Now
ASEK2-32.768KHZ-LRT
ASEK2-32.768KHZ-LRT - Brand New ABRACON Oscillators
Manufacturer Part No: ASEK2-32.768KHZ-LRT In Stock
Product CategoryOscillators
SeriesASEK
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.047" (1.20mm)
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case3.2 mm x 2.5 mm
Frequency32.768kHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply1.8V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current1.5mA
Ratings-
Frequency-Stability±25ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage1.8 V
FEATURES:
• 32.768kHz in 3.2 x 2.5 package
• Seam sealed assure high reliability performance
• Low current consumption
• IR-Reflow capable
• Extend temperature range available
APPLICATIONS:
• Laptop
• Digital camera
• Wireless LAN
• Bluetooth and mobile communication
• LCD
• PDA and MP3 player
• Electricity, gas and water metering
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay