B32529C472J
B32529C472J B32529C472J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32529C472J
B32529C472J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32529C472J In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance4700pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.197" (5.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.256" (6.50mm)
RFI for automotive
Climatic
Max. operating temperature: 125 °C
Climatic category (IEC 60068-1): 55/125/56
Construction
Dielectric: polyethylene terephthalate (polyester, PET)
Stacked-film technology for lead spacing 5 to 15 mm = code C, D or E in digit 7 of ordering code
Wound capacitor technology for lead spacing 10 to 27.5 mm = code N, Q or R in digit 7 of ordering code
Plastic case (UL 94 V-0)
Epoxy resin sealing (UL 94 V-0)
High contact reliability
Terminals
Parallel wire leads, lead-free tinned
Special lead lengths available on request
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay