SPP47N10
SPP47N10 SPP47N10 - Brand New Infineon Field Effect Tube (MOSFET)
Get Quote
Buy Now
SPP47N10
SPP47N10 - Brand New Infineon Field Effect Tube (MOSFET)
Manufacturer Part No: SPP47N10 In Stock
Contact us
ManufacturerInfineon Technologies
Product CategoryFETs - Single
CategoriesTransistors - FETs, MOSFETs - Single
SeriesSIPMOS?
PackagingTube
Part-StatusObsolete
FET-TypeN-Channel
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain-to-Source-Voltage-Vdss100V
Current-Continuous-Drain-Id-25°C47A (Tc)
Drive-Voltage-Max-Rds-On-Min-Rds-On10V
Vgs-th-Max-Id4V @ 2mA
Gate-Charge-Qg-Max-Vgs105nC @ 10V
Vgs-Max±20V
Input-Capacitance-Ciss-Max-Vds2500pF @ 25V
FET-Feature-
Power-Dissipation-Max175W (Tc)
Rds-On-Max-Id-Vgs33 mOhm @ 33A, 10V
Operating-Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackagePG-TO220-3-1
Package-CaseTO-220-3
Feature
• N-Channel
• Enhancement mode
• 175°C operating temperature
• Avalanche rated
• dv/dt rated
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay