CDRH124NP-470MC
CDRH124NP-470MC CDRH124NP-470MC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CDRH124NP-470MC
CDRH124NP-470MC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CDRH124NP-470MC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerSumida
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCDRH124
ProductPower Inductors
TypePower Inductor
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.081130 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.9A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 100 C
Height4.5 mm
Length12.3 mm
Width12.3 mm
Package-Case12.3 mm x 12.3 mm
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.177" (4.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)150 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.9 A
Maximum-DC-Resistance150 mOhms
Core-MaterialFerrite
Description
• Ferrite drum core construction.
• Magnetically shielded.
• L×W×H: 12.3×12.3×4.5 mm Max.
• Product weight: 2.3g(Ref.)
• Moisture Sensitivity Level: 1
• RoHS compliance.
• Halogen Free available.
Applications
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay