AT25128N1-10SI-2.7
AT25128N1-10SI-2.7 AT25128N1-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT25128N1-10SI-2.7
AT25128N1-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT25128N1-10SI-2.7 In Stock
PackagingTube
Package-Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceSPI Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package16-SOIC
Memory Capacity128K (16K x 8)
Memory-TypeEEPROM
Speed2.1MHz, 3MHz
Format-MemoryEEPROMs - Serial
Description
The AT25128/256 provides 131,072/262,144 bits of serial electrically-erasable programmable read only memory (EEPROM) organized as 16,384/32,768 words of 8 bits each. The device is optimized for use in many industrial and commercial applications where low-power and low-voltage operation are essential. The devices are available in space saving 8-lead PDIP (AT25128/256), 8-lead EIAJ SOIC (AT25128/256), 8-lead and 16-lead JEDEC SOIC (AT25128), 14-lead TSSOP (AT25128), 20-lead TSSOP (AT25128/256), and 8-lead Leadless Array (AT25256) packages. In addition, the entire family is available in 2.7V (2.7V to 5.5V) and 1.8V (1.8V to 5.5V) versions.
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
• 3 MHz Clock Rate
• 64-byte Page Mode and Byte Write Operation
• Block Write Protection
– Protect 1/4, 1/2, or Entire Array
• Self-timed Write Cycle (5 ms Typical)
• High-reliability
– Endurance: 100,000 Write Cycles
– Data Retention: >200 Years
• Automotive Grade, Extended Temperature and Lead-Free Devices Available
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay