03266.25MXP
03266.25MXP 03266.25MXP - Brand New Littelfuse Fuses
Get Quote
Buy Now
03266.25MXP
03266.25MXP - Brand New Littelfuse Fuses
Manufacturer Part No: 03266.25MXP In Stock
Mounting-StyleHolder / Clip
Current-Rating6.25A
Termination-StyleClip
TradenameSlo-Blo
Length31.75 mm
Package-Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeHolder
Size-Dimension0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Voltage-Rating-AC250 V
Voltage-Rating-DC-
Fuse-TypeCartridge, Ceramic
Response-TimeSlow
ApprovalsCE, CSA, PSE, UL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage400A
MeltingI2t60.4
Diameter6.35 mm
Product-TypeAxial Lead and Cartridge Fuse
Fuse-Size-Group3AB (6.3 mm x 32 mm)
Indicator-StyleWithout Indicator
Interrupt-Rating10 kA at 125 VAC/400 A at 250 VAC
Body-StyleCylindrical
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay