DF13-9P-1.25DSA(50)
DF13-9P-1.25DSA(50) DF13-9P-1.25DSA(50) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Get Quote
Buy Now
DF13-9P-1.25DSA(50)
DF13-9P-1.25DSA(50) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Manufacturer Part No: DF13-9P-1.25DSA(50) In Stock
SeriesDF13
PackagingTube
TerminationSolder
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesBoard Guide
Connector-TypeHeader, Shrouded
Contact-FinishGold
Contact-Finish-Thickness-
Number-of-Positions9 Positions
Number-of-Positions-LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
1. Miniature Size
Designed in the low profile at mounting height 5.8mm. (SMT mounting straight type) (For DIP type, the mounting height is to 5.3mm to the straight and 3.6mm at the right angle)
2. Multi-contact
3. Correspond to Automatic Mounting
DF13-9P-1.25DSA(
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay