ASA00B48-L
ASA00B48-L ASA00B48-L - Brand New Artesyn Embedded Technologies DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
ASA00B48-L
ASA00B48-L - Brand New Artesyn Embedded Technologies DC-DC Converters
Manufacturer Part No: ASA00B48-L In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerArtesyn Embedded Technologies
Product CategoryDC DC Converters
SeriesASA
TypeIsolated Module
PackagingTube
Package-Case8-DIP Module
Operating-Temperature-40°C ~ 60°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesSCP
Size-Dimension1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max835mA
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max75V
Voltage-Isolation1.5kV (1500V)
Voltage-Output-112V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.83
Power-Watts-Manufacture-Series10W
Total Power: 10 Watts
Input Voltage: 24V or 48V
of Outputs: Single
Special Features
• Encapsulated
• 2:1 input range
• 1.25" X 0.8” DIP package
• 1500Vdc I/O isolation
• Single output
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay