ASVMB-33.000MHZ-XY-T
ASVMB-33.000MHZ-XY-T ASVMB-33.000MHZ-XY-T - Brand New ABRACON Oscillators
Get Quote
Buy Now
ASVMB-33.000MHZ-XY-T
ASVMB-33.000MHZ-XY-T - Brand New ABRACON Oscillators
Manufacturer Part No: ASVMB-33.000MHZ-XY-T Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAbracon
Product CategoryOscillators
SeriesASVMB, Pure Silicon™
ProductMEMS Oscillators
TypeMEMS (Silicon)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.035" (0.90mm)
Length7 mm
Width5 mm
Package-Case7 mm x 5 mm x 0.85 mm
Frequency33MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply1.8 V ~ 3.3 V
OutputLVCMOS
Supply Current16mA
Ratings-
Frequency-Stability±10ppm
Maximum Operating Temperature+ 105 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage1.7 V to 3.3 V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay