C322C472K1R5TA
C322C472K1R5TA C322C472K1R5TA - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C322C472K1R5TA
C322C472K1R5TA - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C322C472K1R5TA In Stock
Contact us
ManufacturerKemet
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGoldMax 300 Comm X7R
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance4700pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-StyleFormed Leads
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.200" (5.08mm)
Height-Seated-Max0.260" (6.60mm)
Ratings-
Thickness-Max-
Product Details
__
[ KEMET ]
Specifications
Capacitance: 4700 pF
Lead Spacing: 0.2"
Voltage: 100V
Temperature Coefficient: C0G
Tolerance: +/-1%
Application: Commercial Standard
Temperature Range: -55/+125C
Body Type: Radial Conformal (Dipped)
Lead Type: Standard Leads
Lead Form: Hockey Stick
Termination Type: Tin (Sn)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay