VLS3012T-6R8MR90
VLS3012T-6R8MR90 VLS3012T-6R8MR90 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS3012T-6R8MR90
VLS3012T-6R8MR90 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS3012T-6R8MR90 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating900mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.2 mm
Length3 mm
Width3 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency6.8μH
DC resistance (DCR)228 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation900mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current900 mA
Maximum-DC-Resistance228 mOhms
Low-profile product lineup with max. heights of 0.8mm, 0.95mm, 1.0mm, 1.2mm, and 1.5mm allowing for different usages.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay