ECQ-E2103JF
ECQ-E2103JF ECQ-E2103JF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E2103JF
ECQ-E2103JF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E2103JF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance10000pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.406" L x 0.169" W (10.30mm x 4.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.295" (7.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.331" (8.40mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC250V
Product Details
__
Metallized Polyester Film Capacitor
Non-inductive construction using metallized Polyester film with flame retardant epoxy resin coating
■ Features
• Self-healing property
• Excellent electrical characteristics
• Flame retardant epoxy resin coating
• RoHS directive compliant
■ Recommended Applications
• General purpose usage
❈Please contact us when applications are CD , ignitor etc.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay