CDRH127/LDNP-470MC
CDRH127/LDNP-470MC CDRH127/LDNP-470MC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CDRH127/LDNP-470MC
CDRH127/LDNP-470MC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CDRH127/LDNP-470MC In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCDRH127/LD
ProductPower Inductors
TypePower Inductor
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.126986 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating3.25A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 100 C
Height8 mm
Length12.3 mm
Width12.3 mm
Package-Case12.3 mm x 12.3 mm
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.315" (8.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)78 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current3.25 A
Maximum-DC-Resistance78 mOhms
Core-MaterialFerrite
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay