B81122C1102M
B81122C1102M B81122C1102M - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B81122C1102M
B81122C1102M - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B81122C1102M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerEPCOS (TDK)
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB81122
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1000pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.354" (9.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP)
Voltage-Rating-AC250V
Voltage-Rating-DC-
Features
■ Very small dimensions
■ Self-healing properties
Typical applications
■ Y2 class for interference suppression
■ "Line to ground" applications
Terminals
■ Parallel wire leads, lead-free tinned
■ Standard lead lengths: 6 - 1 mm
■ Special lead lengths available on request
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay