B32912A3154K
B32912A3154K B32912A3154K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32912A3154K
B32912A3154K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32912A3154K In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32912
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance0.15μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX1 Safety Rated
Size-Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.571" (14.50mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC330V
Voltage-Rating-DC760V
Typical applications
■ X1 class for interference suppression
■ "Across the line" applications
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay