DSC250100L
DSC250100L DSC250100L - Brand New PANASONIC Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
DSC250100L
DSC250100L - Brand New PANASONIC Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: DSC250100L In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageMini3-G3-B-B
ConfigurationSingle
Power-Max200mW
Transistor-TypeNPN
Electric current collectors500mA
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max20V
DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce200 @ 500mA, 2V
Vce saturation400mV @ 20mA, 500mA
Current-Collector-Cutoff-Max100nA (ICBO)
Frequency-Transition150MHz
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max20 V
Transistor-PolarityNPN
Collector-Emitter-Saturation-Voltage180 mV
Collector-Base-Voltage-VCBO25 V
Emitter-Base-Voltage-VEBO12 V
Maximum-DC-Collector-Current1 A
Gain-Bandwidth-Product-fT150 MHz
Continuous-Collector-Current500 mA
DC-Collector-Base-Gain-hfe-Min200
Product Details
__
Silicon NPN epitaxial planar type
For general amplification
Complementary to DSA2001
■ Features
● High forward current transfer ratio hFE with excellent linearity
● Low collector-emitter saturation voltage VCE(sat)
● Halogen-free / RoHS compliant (EU RoHS / UL-94 V-0 / MSL: Level 1 compliant)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay