ECW-F4913JL
ECW-F4913JL ECW-F4913JL - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-F4913JL
ECW-F4913JL - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-F4913JL In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECW-F(L)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.091μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.512" L x 0.307" W (13.00mm x 7.80mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.480" (12.20mm)
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
99.8% positivoFeedback de eBay