B32620A4103J
B32620A4103J B32620A4103J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32620A4103J
B32620A4103J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32620A4103J In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerEPCOS (TDK)
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32620
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance10000pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.295" (7.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.335" (8.50mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC200V
Voltage-Rating-DC400V
Metallized polypropylene film capacitors (MKP)
High pulse (wound)
Features
■ High pulse strength
■ High contact reliability
Typical applications
■ Electronic ballasts
■ Switch-mode power supplies
Construction
■ Dielectric: polypropylene (PP)
■ Wound capacitor technology with internal series connection for VR ≥1250 V DC
■ Plastic case (UL 94 V-0)
■ Epoxy resin sealing
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay