ECW-U4153V17
ECW-U4153V17 ECW-U4153V17 - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-U4153V17
ECW-U4153V17 - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-U4153V17 In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECW-UC(V17)
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2416 (6041 Metric)
Capacitance0.015μF
TerminationSolder Pads
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)
ApplicationsDC Link, DC Filtering
Tolerance±5%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.102" (2.60mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC400V
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay