B32522C105J
B32522C105J B32522C105J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32522C105J
B32522C105J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32522C105J In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerEPCOS (TDK)
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.413" (10.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC40V
Voltage-Rating-DC63V
Features
■ High pulse strength
■ High contact reliability
■ RoHS-compatible
■ Halogen-free capacitors available on request
Typical applications
■ Blocking
■ Coupling, decoupling
■ Bypassing
■ RFI for automotive
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay