LT1790ACS6-3.3
LT1790ACS6-3.3 LT1790ACS6-3.3 - Brand New Analog Devices / Linear Technology Voltage References
Get Quote
Buy Now
LT1790ACS6-3.3
LT1790ACS6-3.3 - Brand New Analog Devices / Linear Technology Voltage References
Manufacturer Part No: LT1790ACS6-3.3 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Voltage References
Contact us
ManufacturerAnalog Devices / Linear Technology
Product CategoryVoltage Reference
DESCRIPTION
FEATURES
■ High Accuracy:
A Grade—0.05% Max
B Grade—0.1% Max
■ Low Drift:
A Grade—10ppm/°C Max
B Grade—25ppm/°C Max
■ Low Profile (1mm) ThinSOTTM Package
■ Low Supply Current: 60µA Max
■ Sinks and Sources Current
■ Low Dropout Voltage
■ Guaranteed Operational –40°C to 125°C
■ Wide Supply Range to 18V
■ Available Output Voltage Options: 1.25V, 2.048V, 2.5V, 3V, 3.3V, 4.096V and 5V
APPLICATIONS
■ Handheld Instruments
■ Negative Voltage References
■ Industrial Control Systems
■ Data Acquisition Systems
■ Battery-Operated Equipment
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay