74ALVCH162260DLR
74ALVCH162260DLR 74ALVCH162260DLR - Brand New Texas Instruments Latches
Get Quote
Buy Now
74ALVCH162260DLR
74ALVCH162260DLR - Brand New Texas Instruments Latches
Manufacturer Part No: 74ALVCH162260DLR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Latches
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryLatches
Description
Features
• VCC = 2.3 V to 3.6 V
• Typical VOL ground bounce < 0.8 V (@VCC = 3.3 V, Ta = 25°C)
• Typical VOH undershoot > 2.0 V (@VCC = 3.3 V, Ta = 25°C)
• High output current ±12 mA (@VCC = 3.0 V)
• Bus hold on data inputs eliminates the need for external pullup / pulldown resistors
• B-port outputs have equivalent 26 Ω series resistors, so no external resistors are required.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay