CCPD-033-50-77.760
CCPD-033-50-77.760 CCPD-033-50-77.760 - Brand New Crystek Corporation Oscillators
Get Quote
Buy Now
CCPD-033-50-77.760
CCPD-033-50-77.760 - Brand New Crystek Corporation Oscillators
Manufacturer Part No: CCPD-033-50-77.760 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerCrystek Corporation
Product CategoryOscillators
SeriesCCPD-033
ProductClock Oscillators
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating55 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.071" (1.80mm)
Length6.96 mm
Width4.90 mm
Package-Case5 mm x 7 mm
Frequency77.76MHz
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputLVPECL
Supply Current88mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range0 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Supply-Voltage-Max3.3 V
Output-FormatLVPECL
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay