RC0402FR-0760R4L
RC0402FR-0760R4L RC0402FR-0760R4L - Brand New YAGEO Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
RC0402FR-0760R4L
RC0402FR-0760R4L - Brand New YAGEO Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: RC0402FR-0760R4L In Stock
PackagingAlternate Packaging
Height0.016" (0.40mm)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesMoisture Resistant
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier-Device-Package402
Watt0.063W, 1/16W
Resistance-Ohms60.4
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
Heterojunction Bipolar Transistor Technology (InGaP HBT)
High Efficiency/Linearity Amplifier
The MMA25312B is a 2-stage high efficiency InGaP HBT driver amplifier designed for use in 2400 MHz ISM applications, WLAN (802.11g), WiMAX (802.16e) and wireless broadband mesh networks. It is suitable for applications with frequencies from 2300 to 2700 MHz using simple external matching components with a 3 to 5 V supply.
Features
• Frequency: 2300-2700 MHz
• P1dB: 31 dBm @ 2500 MHz
• Power Gain: 26 dB @ 2500 MHz
• Third Order Output Intercept Point: 40 dBm @ 2500 MHz
• Active Bias Control (On-chip)
• Single 3 to 5 V Supply
• Single-ended Power Detector
• Cost-effective 12-pin, 3 mm QFN Surface Mount Plastic Package
• In Tape and Reel. T1 Suffix = 1,000 Units, 12 mm Tape Width, 7-inch Reel.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay