L0603CR12JRMST
L0603CR12JRMST L0603CR12JRMST - Brand New KEMET Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
L0603CR12JRMST
L0603CR12JRMST - Brand New KEMET Fixed Inductors
Manufacturer Part No: L0603CR12JRMST In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerKemet
Product CategoryFixed Inductors
SeriesL-RMS
ProductPower Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000071 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating300mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.028" (0.71mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency50 MHz
Inductance-Frequency120nH
DC resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Core MaterialsCeramic
Current-Saturation-
Q factor16 @ 100MHz
Self Resonant Frequency800MHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current300 mA
Maximum-DC-Resistance1.2 Ohms
Self-Resonant-Frequency0.5 GHz
Q-Minimum8
FEATURES
• NiCr + Ta2O5 resistive layer
• Pre-soldered or gold terminations
• No inductance for high frequency applications
• Alumina substrates for high power handling capability
• Resistance range: 0.1 Ω to 9.99 Ω
• TCR down to 50 ppm/°C
• Power rating: Up to 2 W at +70 °C
• Withstand AEC-Q200 humidity test
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay