AK40A-048L-050F03SM
AK40A-048L-050F03SM AK40A-048L-050F03SM - Brand New Artesyn Embedded Technologies DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
AK40A-048L-050F03SM
AK40A-048L-050F03SM - Brand New Artesyn Embedded Technologies DC-DC Converters
Manufacturer Part No: AK40A-048L-050F03SM In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerArtesyn Embedded Technologies
Product CategoryDC DC Converters
SeriesAK40A
TypeNon-Isolated PoL Module
Packaging-
Package-Case20-SMD Module
Operating-Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesRemote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Size-Dimension2.00" L x 1.06" W x 0.50" H (50.8mm x 26.9mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max3A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max75V
Voltage-Isolation-
Voltage-Output-15V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.85
Power-Watts-Manufacture-Series15W
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay