B32798G3556K
B32798G3556K B32798G3556K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32798G3556K
B32798G3556K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32798G3556K In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32798
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance55μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
ApplicationsDC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
Tolerance±10%
Lead-Spacing2.067" (52.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance2.5 mOhm
Height-Seated-Max1.969" (50.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC300V
Voltage-Rating-DC700V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay