P213-155.52M
P213-155.52M P213-155.52M - Brand New Connor-Winfield Oscillators
Get Quote
Buy Now
P213-155.52M
P213-155.52M - Brand New Connor-Winfield Oscillators
Manufacturer Part No: P213-155.52M Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerConnor-Winfield
Product CategoryOscillators
SeriesP
TypeXO (Standard)
PackagingCut Strip
Height0.059" (1.50mm)
Package-Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Frequency155.52MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputLVPECL
Supply Current90mA
Ratings-
Frequency-Stability±25ppm
Description
The Connor Winfield Pxxx - Series is a 5x7.0mm Surface Mount, LVPECL, Fixed Frequency Crystal Controlled Oscillator (XO) designed for applications requiring tight frequency stability, wide temperature range and low jitter. Operating at 2.5V or 3.3V supply voltage, the Pxxx - Series provides an LVPECL Differential Outputs with enable / disable function. The surface mount package is designed for high-density mounting and is optimum for mass production.
Features:
Model Pxxx - Series
5.0 x7.0mm Surface Mount Package
2.5V or 3.3V Operation
LVPECL Output Logic
Frequency Stabilities Available:
P14x / P24x / P34x / P44x: +/-20ppm
P11x / P21x / P31x / P41x: +/-25ppm
P12x / P22x / P32x / P42x: +/-50ppm
P13x / P23x / P33x / P43x: +/-100ppm
Temperature Ranges Available:
P1xx Series: 0 to 70°C
P2xx Series: -40 to 85°C
P3xx Series: 0 to 85°C
P4xx Series: -20 to 70°C
Low Jitter <1pS RMS
Tri-State Enable/Disable
Tape and Reel Packaging
RoHS Compliant / Lead Free
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay