CBC2016T100M
CBC2016T100M CBC2016T100M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CBC2016T100M
CBC2016T100M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CBC2016T100M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCB
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating350mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.6 mm
Length2 mm
Width1.6 mm
Package-Case0806 (2016 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)1.066 Ohm Max
Core Materials-
Current-Saturation380mA
Q factor-
Self Resonant Frequency32MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current380 mA
Maximum-DC-Resistance820 mOhms
Self-Resonant-Frequency32 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay