CDRH6D38-220NC
CDRH6D38-220NC CDRH6D38-220NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CDRH6D38-220NC
CDRH6D38-220NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CDRH6D38-220NC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerSumida
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCDRH6D38
Type-
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating1.3A
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.157" (4.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency22μH
DC resistance (DCR)96 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Product Details
__
▪ Ferrite Shielded
▪ Up to 8 Amps
▪ Competitive Prices
▪ Low Profile to 2.0mm
▪ Typical Reel Size 1000pcs
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay