LES25A48-3V3REJ
LES25A48-3V3REJ LES25A48-3V3REJ - Brand New Artesyn Embedded Technologies DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
LES25A48-3V3REJ
LES25A48-3V3REJ - Brand New Artesyn Embedded Technologies DC-DC Converters
Manufacturer Part No: LES25A48-3V3REJ In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerArtesyn Embedded Technologies
Product CategoryDC DC Converters
SeriesEighth-Brick
TypeIsolated Module
PackagingTray
Package-Case8-DIP Module, 1/8 Brick
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Size-Dimension2.30" L x 0.90" W x 0.19" H (58.4mm x 22.9mm x 4.8mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max25A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max75V
Voltage-Isolation2.25kV (2250V)
Voltage-Output-13.3V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.905
Power-Watts-Manufacture-Series82W
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay