BM80A-300L-050F60
BM80A-300L-050F60 BM80A-300L-050F60 - Brand New Astec Power DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
BM80A-300L-050F60
BM80A-300L-050F60 - Brand New Astec Power DC-DC Converters
Manufacturer Part No: BM80A-300L-050F60 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerAstec Power
Product CategoryDC DC Converters
SeriesBM80A
TypeNon-Isolated PoL Module
Packaging-
Package-CaseModule
Operating-Temperature-20°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OTP, OVP
Size-Dimension4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max60A
Voltage-Input-Min180V
Voltage-Input-Max400V
Voltage-Isolation-
Voltage-Output-15V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.83
Power-Watts-Manufacture-Series300W
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay