CDRH5D28NP-120NC
CDRH5D28NP-120NC CDRH5D28NP-120NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CDRH5D28NP-120NC
CDRH5D28NP-120NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CDRH5D28NP-120NC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerSumida
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCDRH5D28
ProductPower Inductors
TypePower Inductor
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.014110 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.2A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 100 C
Height3 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-Case6 mm x 6 mm
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.118" (3.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency12μH
DC resistance (DCR)76 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.2 A
Maximum-DC-Resistance76 mOhms
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
▪ Ferrite Shielded
▪ Up to 8 Amps
▪ Competitive Prices
▪ Low Profile to 2.0mm
▪ Typical Reel Size 1000pcs
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay