BXB50-24S15FLT
BXB50-24S15FLT BXB50-24S15FLT - Brand New Artesyn DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
BXB50-24S15FLT
BXB50-24S15FLT - Brand New Artesyn DC-DC Converters
Manufacturer Part No: BXB50-24S15FLT Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerARTESYN
Product CategoryDC DC Converters
SeriesBXB50
TypeIsolated Module
Packaging-
Package-Case9-DIP Module
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO
Size-Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max3.33A
Voltage-Input-Min18V
Voltage-Input-Max36V
Voltage-Isolation1.5kV (1500V)
Voltage-Output-115V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.83
Power-Watts-Manufacture-Series50W
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay