NCP1075P100G
NCP1075P100G NCP1075P100G - Brand New onsemi AC DC Converters, Offline Switchers
Get Quote
Buy Now
NCP1075P100G
NCP1075P100G - Brand New onsemi AC DC Converters, Offline Switchers
Manufacturer Part No: NCP1075P100G In Stock
Series-
PackagingTube
Package-Case8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-Package7-PDIP
Watt19W
Output-IsolationIsolated
Internal-Switch-sYes
Voltage-Breakdown700V
TopologyFlyback
Voltage-Start-Up8.2V
Voltage-Supply-Vcc-Vdd6.3 V ~ 10 V
Duty-Cycle68%
Frequency-Switching100kHz