CDRH104RNP-150NC
CDRH104RNP-150NC CDRH104RNP-150NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CDRH104RNP-150NC
CDRH104RNP-150NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CDRH104RNP-150NC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerSUMIDA
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCDRH104R
ProductPower Inductors
TypePower Inductor
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.052911 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating3.1A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 100 C
Height4 mm
Length10.5 mm
Width10.3 mm
Package-Case10.5 mm x 10.3 mm
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.157" (4.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency15μH
DC resistance (DCR)50 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation3.6A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current3.1 A
Maximum-DC-Resistance50 mOhms
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
▪ Ferrite Shielded
▪ Up to 8 Amps
▪ Competitive Prices
▪ Low Profile to 2.0mm
▪ Typical Reel Size 1000pcs
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay