SN75LBC776DW
SN75LBC776DW SN75LBC776DW - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Get Quote
Buy Now
SN75LBC776DW
SN75LBC776DW - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Manufacturer Part No: SN75LBC776DW In Stock
Series-
TypeTransceiver
PackagingTube
Package-Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.75 V ~ 5.25 V
Supplier-Device-Package20-SOIC
ProtocolGeoPort?
Data-Rate-
Number-of-Drivers-Receivers2016/2/3
DuplexFull
Receiver-Hysteresis50mV