C0603C0G1H2R7C
C0603C0G1H2R7C C0603C0G1H2R7C - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0603C0G1H2R7C
C0603C0G1H2R7C - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0603C0G1H2R7C In Stock
SeriesC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance2.7pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±0.25pF
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay