ELC-10E471L
ELC-10E471L ELC-10E471L - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
ELC-10E471L
ELC-10E471L - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Manufacturer Part No: ELC-10E471L In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFixed Inductors
Series10E
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingBulk
Current-Rating450mA
Termination-StyleRadial
Height13 mm
Package-CaseRadial
Operating-Temperature-
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance±10%
Lead-Spacing5 mm
Height-Seated-Max0.512" (13.00mm)
Ratings-
Diameter10 mm
ShieldingShielded
Test-Frequency10 kHz
Inductance-Frequency470μH
DC resistance (DCR)800 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test10kHz
Lead-Diameter0.7 mm
Maximum-DC-Current450 mA
Maximum-DC-Resistance800 mOhms
Product Details
__
Choke Coils
Pin terminal inductors featuring small size and high performance
Features
● High - µ and High Bm cores
● Wide inductor range
● Magnetic shield type (E Type)
● RoHS compliant
● Appliance, Offi ce automation equipment,
Amusement machine, Power circuit for electric device Recommended Applications
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay